Materiály

Výběr ze základních materiálů které používáme při výrobě.

Přírodní nebo také pravá kůže

je materiál živočišného původu. Jsou to zvířecí kůže  nejčastěji vepřové, hovězí nebo z jiných zvířat zpracované v koželužnách do podoby  která je vyžadována dle způsobu využití. Povrchové úpravy skýtají nepřeberné množství barev desenů  a tlouštěk.

Kůže se využívají v obuvnickém, galanterním, oděvním průmyslua pro výrobu ochranných pracovních pomůcek. Výrobky z těchto materiálů jsou příjemné na dotyk, presentují image majitele  a při vhodné péči a ošetřování slouží uživateli dlouhou dobu.

Syntetická kůže 

nazývaná též  jako umělá kůže, koženka , nebo eko-kůže je materiál vyrobený ze syntetických materiálů v kombinaci textilu, který  může být vyroben nejen z umělých vláken, ale také na bázi přírodních materiálů. Obvykle je složen ze dvou vrstev, spodní - textilní tvoří základ na který je nanesena horní vrstva  PVC nebo PUR.

Úpravou povrchu horní vrstvy je pak docíleno ,že má určitý desen  a vzhled.
Tyto syntetické materiály se používají především v obuvnickém, kožedělném a oděvním průmyslu. Na speciální výrobky používáme jenom materiály certifikované na nehořlavost a biokompatibilitu. Pro svou nenáročnost na  údržbu jsou velmi oblíbené.

Polyesterové  tkaniny

Základem je textilie z polyesterového vlákna. Ve většině případů je obvykle na rubové straně opatřena zátěrem.  Takto upravený textil je nepromokavý a díky své univerzálnosti má všestranné použití především při výrobě batohů , sportovních tašek, kabelí, brašen a různých pouzder.

Polyesterové tkaniny jsou velmi rozšířené pro svou nenáročnost na ošetřování.

Plachtoviny - autoplachtoviny

Jádro materiálu tvoří polyesterová textilie na kterou je z obou stran nanesena  specielní vrstva PVC která je pak dodatečně upravována  například lakováním,to pak podstatně snižuje ulpívání nečistot na povrchu.

Materiál se používá hlavě na autoplachty, mobilní haly, párty stany a přístřešky. Pro své vynikající pevnostní vlastnosti a odolnost si našel uplatnění v mnoha dalších oborech. Plachtoviny se spojují svařováním,lepením a šitím a nevyžadují žádnou zvláštní péči.

PĚNY - výplně

Používáme několik druhů polyuretanových pěn lidově nazývané  molitan. Podle druhu použití ve výrobku volíme různé tloušťky, gramáže a  stlačitelnosti. Na speciální výrobky používáme jenom pěny certifikované na nehořlavost a biokompatibilitu.

Pěnový polyetylen nachází uplatnění v produktech kde je kladen důraz na udržení tvaru. Je tužší  a proto dokáže snáze ochránit před nárazem.

Kašírované nebo také laminované pěny 

jsou kombinace textilu a polyuretanových pěnových vrstev, kdy se za pomocí plamene nanáší textil na  pěnu. Vzniká tak celistvý materiál který se používá především pro vnitřní polstrování.

Máte na nás otázku?